כמה זה עולה?

אין ספק שזו שאלה חשובה שלעיתים תופסת את המקום הראשון ברשימת השאלות, אולם לרוע המזל אנשים מוציאים יותר כסף על כוסות קפה וקרואסונים בשבוע ממה שהיה עולה ללמוד כיצד להגן על עצמם ולרכוש כישורי חיים באומנות לחימה וספורט.

כמעט כל ההורים מציבים חשיבות רבה ללמד את ילדם לשחות, וחשיבות מועטה מדי על מנת ללמד את ילדיהם להגן על עצמם מחוץ למים.

אומנות הלחימה ג'ו ג'יטסו מקנה יותר מהיכולת להגן על עצמך, היא משפרת גמישות, קואורדינציה, ביטחון עצמי, תחושת מסוגלות, הישגיות, משפרת צורות התמודדות במצבי סכנה ומשפרת את מצב הרוח.

קיימות אפשרויות שונות, המתאימות לתקציבים שונים, משיעורים פרטיים, אחד-על-אחד, ועד קבוצות קטנות ואיכותיות של אימוני ג'ו ג'יטסו.

אז למה אתם מחכים? כנסו לכושר ותתחילו עוד היום.

מהם סוגי האימונים שאתה מציע?

אני מציע אימונים שונים:

אימוני ג'ו ג'יטסו מסורתיים – אימונים הכוללים טכניקות הגנה והתקפה, כגון בעיטות ואגרופים, תרגילי שחרור נגד תפיסות וחניקות שונות, כמו כן תרגילים נגד התקפות ואיומי כלי נשק שונים (מקל, סכין ואקדח). ג'ו ג'יטסו הינה אומנות הלחימה החזקה והמגוונת ביותר.

אימוני ג'ודו – אימונים המתמקדים על טכניקות ג'ודו שונות, כגון הטלות, בריחים וריתוקים על הקרקע.

אימוני ג'ו ג'יטסו בדופק גבוה – אימון המיועד לשריפת קלוריות מרבית, חיזוק שרירי ליבה, חיטוב ועיצוב הגוף. האימון משלב תרגילים אירוביים, אנארוביים וכוח יחד עם טכניקות מעולם הג'ו ג'יטסו. האימון מגוון, דינאמי אשר מפעיל את כל שרירי הגוף יחד עם לימוד טכניקת הגנה והתקפה של אומנות הג'ו ג'יטסו.

הגנה עצמית  – טכניקת הגנה והתקפה אשר מותאמת במיוחד למציאות הנוכחית של ימינו. האימון מבוסס על תרגילים פשוטים ויעילים מעולם הג'ו ג'יטסו. באימון "הגנה עצמית" בניתי תוכנית ובחרתי במיוחד את התרגילים היעילים ביותר מאומנות הג'ו ג'יטסו, זה כדי ללמד אתכם בזמן הקצר ביותר את הטכניקות  האפקטיביות ביותר.

אימון מטרה – אימון קצר, אקטיבי ודינאמי. האימון מתאים לאנשים בעלי מגבלות זמן שעדיין רוצים להתאמן, ללמוד ולהשתפר. באימון מטרה אפשר להתמקד בסוגי אימון שונים, כגון: ג'ו ג'יטסו, ג'ודו, הגנה עצמית או ג'ו ג'יטסו בדופק גבוה. אתם יכולים לבחור איזה תחום מעניין אתכם יותר. בניגוד לכל מה שחשבו פעם בתחום הספורט, מחקרים חדשים מוכיחים כי אימונים קצרים, אינטנסיביים, המערבים קבוצות שרירים גדולות תורמים לשיפור סיבולת לב-ריאה, עלייה במסת שריר, יעילים בשריפת שומן גוף, משפרים את הבריאות הכללית ומעלים את איכות החיים.
כמו כן, אימון מטרה הינו אימון במחיר אטרקטיבי ביותר.

מדוע להתאמן אצלך?

אני מדריך ג'ו ג'יטסו מוסמך, בעל ידע נרחב באומנויות לחימה אחרות כגון קראטה ואגרוף תאילנדי. מדריך קרב מגע צבאי, תואר ראשון במדעי ההתנהגות. בעל ניסיון של שנים בתחום האימון.

אימונים שאני מציע מותאמים אישית לרצונות וליעדים של הלקוח. אני בונה תוכנית אימונים מקצועית ואפקטיבית במיוחד בשבילך. באימון פרטי נוכל יחד להשיג את היעדים בזמן קצר תוך חוויה מיוחדת ומעניינת.

מהם שעות האימון?

שעות האימון נקבעות לפי נוחיותך ורצונך, בהתאם למגבלות הזמן שלך. אחד היתרונות הגדולים ביותר באימונים פרטיים זה שאתה קובע את שעות האימון הנוחות ביותר עבורך! החל משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב המאוחרות.

בניגוד לחוגים אחרים בתחום ששעות האימונים קבועות, דבר שעלול ליצור קושי מסוים עבור אנשים להתאמן באופן קבוע, אצלי אתה זה שקובע מתי נוח לך.

האם צריך ציוד מיוחד?

ממש לא. מכנס ספורטיבי, חולצת אימון פשוטה (גם חולצת T-SHIRT רגילה יכולה להתאים) ונעלי ספורט. זה הכול. את שאר ציוד אומנות הלחימה והספורט כגון: משקולות, דילגיות, TRX, כריות, כפפות אגרוף וכדומה אני מביא איתי.

אתה לא צריך לקנות או להביא כלום. בשלב מתקדם יותר אפשר ומומלץ לקנות כפפות אגרוף אישיות, זה כמובן לא חובה ומותנה ברצונו של הלקוח.

האם אני צריך ניסיון קודם בתחום אומנויות הלחימה או הספורט?

ממש לא. האימון מתאים לרמת הכושר והידע של כל אחד, ונבנה לפי רצונו של הלקוח. חלק מהמתאמנים מעדיפים לעבוד יותר על היבטים של כושר וסיבולת לב ריאה, אחרים מעדיפים להעמיק ידע בטכניקות הג'ו ג'יטסו, כל אחד בוחר על מה הוא מעדיף להתמקד.

האימון נעשה בהדרגה וביחד נבנה סרגל מאמצים מתאים ובטוח.

למי האימון מתאים?

האימון למתאים לכולם. כל מי שרוצה לעסוק בספורט וללמוד כיצד להגן על עצמו: נשים, גברים וילדים. האימון נבנה לפי גילו ויכולתו הפיזית של המתאמן.

אני מאמן ילדים צעירים מגיל שלוש וחצי ועד מבוגרים בני 60+. בנוסף בין מתאמני ניתן למצוא ספורטאים מקצועיים, חובבנים, לוחמים מנוסים ולוחמים מתחילים.

אומנות הלחימה ג'ו ג'יטסו מתאימה לכל מי שמחפש אימון לא שגרתי, מעניין ואפקטיבי.

לאחר שיחה קצרה של התאמת ציפיות והבנה מהם התחומים שבהם רוצה המתאמן להשתפר, אני אבנה תוכנית אימונים מעניינת ואפקטיבית כדי להשיג את היעדים של הלקוח. לדוגמה, מתאמנים שלי העוסקים בביטחון בדרך כלל מעדיפים להתאמן יותר על טכניקות הג'ו ג'יטסו בניגוד לנשים שבדרך כלל מעדיפות להתמקד יותר באימונים על שריפת קלוריות, חיטוב ועיצוב הגוף.

האימון נבנה לפי התחומים שבהם הלקוח רוצה להשתפר ולכן מתאים לכולם.

מיהו המתאמן הטיפוסי?

באופן כללי ישנם ארבעה סוגי מתאמנים:

אוהבי הספורט והכושר – מתאמנים אשר מעוניינים לשפר את הכושר הגופני באווירה מעניינת, חדשה ומאתגרת. תוך שימוש בטכניקה הג'ו ג'יטסו נשפר היבטים גופניים כגון סיבולת לב-ריאה, שריפת קלוריות, חיזוק ועיצוב השרירים. "לאוהבי הספורט והכושר" האימון המתאים ביותר הוא "ג'ו ג'יטסו בדופק גבוה". סוג זה לרוב כולל נשים אשר מעוניינות בעיקר באימון משמעותי לשריפת קלוריות וחיטוב הגוף. לדוגמה בין מתאמני אשר מתאימים לסוג הזה נמנים רצי מרתון (ריצת 42 קילומטר), רצי טריאתלון איש הברזל (שחייה 3.86 קילומטר, אופניים 180.25 קילומטר וריצה של 42 קילומטר) ואנשים המתאמנים בסוגי ספורט שונים על בסיס יומיומי.

לוחמי אומנות הלחימה – לוחמים מנוסים מאומנויות לחימה אחרות, שמעוניינים להרחיב את כישורי הלחימה שלהם באומנות הג'ו ג'יטסו. לדוגמה, בין מתאמני ניתן למצוא מתאגרפים לשעבר.

אנשי שירות הביטחון  – אנשים הרוצים ללמוד כיצד להגן על עצמם בדרך היעילה ביותר מסיבות מקצועיות של עבודה. אנשים אשר עבודתם דורשת מהם לדעת הגנה עצמית והם מעוניים להעמיק ידע באומנות הג'ו ג'יטסו. בין מתאמנים נמנים אנשי ביטחון בתחום הפרטי.

לוחמים וספורטאים מתחילים – אנשים שאין להם ידע קודם באומנות לחימה או בספורט ומעוניינים לעשות את הצעד הראשון באימון הג'ו ג'יטסו.

האם האימון בטוח?

בוודאי שכן, האימון נחשב לבטוח מאד. אני מדריך ג'ו ג'יטסו מוסמך בעל ותק של שנים בתחום האימון. כמובן שכל עיסוק בספורט מכיל סכנות פיזיות שונות. ריצה עלולה לגרום לשברי מאמץ, נחיתה לא נכונה על כף רגל עלולה לגרום לנקע. אולם האימון נעשה תחת הקפדה מקצועית, שימוש בציוד מקצועי, סרגל מאמצים נכון ומותאם אישית.

הבטיחות של המתאמן נמצאת במעלה ראשונה. אומנות הג'ו ג'יטסו נחשבת לבטוחה מאד. מחקרים מצאו כי אומנות לחימה נחשבת לבטוחה מאד עם אחוז פציעות בין הנמוכים בהשוואה לסוגי ספורט אחרים כגון כדורגל או כדורסל (שיש להם אחוזי פציעות גבוהים יחסית). פציעות רציניות הן מקרים נדירים. רוב הפציעות נגרמות בדרך כלל מאימון לא נכון, סרגל מאמצים שגוי והשגחה לקויה, את כל אלו אני מונע על ידי בניית אימון בצורה נכונה אשר מותאמת אישית למתאמן.

כיצד האימון בנוי?

תלוי כמובן בסוג האימון. "אימון ג'ו ג'יטסו בדופק גבוה" שונה במקצת מאימון ג'ו ג'יטסו מסורתי, אולם באופן כללי אפשר לחלק את האימון ל- 4 חלקים:
1. warming up- חימום כללי של הגוף, וחימום ספציפי לאימון הרלוונטי. הכנה של הגוף לאימון.
2. חזרה על טכניקה ישנה ולימודי טכניקה חדשה.
3. תרגול הטכניקה החדשה.
4. cooling down- שחרור הגוף, "הירגעות" הדרגתית וחזרה למצב מאוזן של הגוף.
לדוגמה, ב"אימון ג'ו ג'יטסו בדופק גבוה" החלק השני והשלישי של האימון יכללו יותר תרגילי כושר ואירובי, וכמעט כל האימון (פרט לחלק הראשון והאחרון: חימום ושחרור הגוף) יעשו בדופק גבוה על מנת להשיג שריפת קלוריות מקסימאלית.

איך אני מתחיל להתאמן?

פשוט תרים צלצול ותצא לדרך חדשה. זה עד כדי כך פשוט.